Dell DA230PSO-00 DA230PS0-00 PA-19 230W 19.5V 11.8A Laptop AC Adapter Charger - gadgetsea
Home » Shop » Dell DA230PSO-00 DA230PS0-00 PA-19 230W 19.5V 11.8A Laptop AC Adapter Charger
Dell DA230PSO-00 DA230PS0-00 PA-19 230W 19.5V 11.8A Laptop AC Adapter Charger
In Stock
Highlights:
  • Free Shipping
  • Cash on Delivery
Compare
SKU: D230W-Fat Pin-001 Category:
Description
Dell DA230PSO-00 DA230PS0-00 PA-19 230W Laptop AC Adapter Charger (Vendor Warranty)
Dell DA230PSO-00 DA230PS0-00 PA-19 230W AC Adapter Charger with main power cable compatible with listed model. This is finest quality laptop ac adapter charger available in the market it will replace your faulty (original) laptop adapter. You can expect optimum level of performance just like you were experiencing with your original laptop charger. The new Dell DA230PSO-00 DA230PS0-00 PA-19 230W Laptop AC Adapter Charger will meet all the specifications so you can experience a consistent performance out of your laptop. There is no need to worry about the reliability of the product as the replacement Dell DA230PSO-00 DA230PS0-00 PA-19 230W Laptop AC Adapter Charger we ship go through proper quality assurance processes. It is a perfect replacement adapter light weight, easy to carry around and on the top price is also very competitive.
Specifications
Condition: New
Power: 230W
Output Voltage: 19.5V
Output Current: 11.8A
Input Voltage Range: 100-240V 50-60Hz 1.5A
DC Pin Size: 7.4mm x 5.0mm Fat Pin
DC Cable Length: 1.2m
Mains Power Cable: Included
Warranty:1 Month
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Dell DA230PSO-00 DA230PS0-00 PA-19 230W 19.5V 11.8A Laptop AC Adapter Charger”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Recently Viewed
Scroll To Top
Close
Close
Shopping Cart